Čmelín ze sibiřského modřínu

Cena:

1 990 Kč

Popis:

Čmeláci jsou mnohem zdatnější opylovači než včely, poradí i s dlouhými úzkými květy, do kterých včely svým sosákem nedosáhnou. Na rozdíl od včel také usedají z květu na květ i za deště a chladného jarního počasí, kdy se včely z úlu ani nehnou. Přitom právě brzy zjara se rozhoduje o úrodě stromového ovoce.

Zateplený čmelín s maximální ochranou proti predátorům vyrobený z prvotřídního sibiřského modřínu. Kvalita sibiřského modřínu převyšuje téměř ve všech ohledech kvalitu dubu(mrazuvzdornost, odolnost vůči vodě, biologickou odolnost, životnost). Sibiřský modřín je tvrdé, poměrně pružné a velmi trvanlivé dřevo. Díky vysoké hustotě, velkému obsahu pryskyřice a specifickému složení dehtů se sibiřský modřín nachází na prvním místě v odolnosti vůči zahnívání. V porovnání s dubem, jasanem nebo borovicí je dvojnásobně rezistentní. Vnitřek čmelínu je zateplený 2 cm silným extrudovaným polystyrénem (eliminuje kolísání teplot) a vyložený kartónem, který lze snadno a jednoduše po sezóně vyměnit ( čmeláci hnízdo hodně znečišťují). Čmelín je opatřen ochrannou klapkou se stříškou, která je nejúčinnější ochranou před hlavními predátory( zavíječ čmeláčí a pačmeláci). Klapka je jednoduše nastavitelná co velmi usnadňuje zabydlení čmeláčí královny. Ochrana proti lezoucímu hmyzu (mravenci, škvoři, atd.) je zajištěna stavitelnými kovovými nožičkami, které se postaví do plechových misek s olejem. Stavitelné nožičky umožňují taky stabilnější usazení čmelínu na podložku. Na přední straně je umístěný uzavírací větrací otvor s trojitou síťkou pro větrání v době vysokých teplot. Ochrannou klapku a kryt větracího otvoru lze objednat v různých barevných variantách( bílá, žlutá, červená, modrá, zelená). Součástí čmelína je podrobný návod.

Vnější povrchová úprava: Ošetřeno ochranným prostředkem proti plísni a hnilobě Remmers Holzschutz Grund + olejová lazura Remmers Holzschutz Creme, odstín ořech.

Rozměry: 34 x 25 x 28 cm

Zakázková ruční výroba

Velikost čmelína je dostatečná i pro hnízdění velkých čmeláčích populací.

Oblast inzerce:

Celá ČR

Druh inzerátu:

soukromá inzerce

Číslo inzerátu:

13013635

Počet zhlédnutí:

73 035x

Zhlédnutí detailu:

4 224x

Galerie TOP inzerátů - Včelařské potřeby

PODAT INZERÁT ZDARMA

Ve vyhledávání je 1 049 392 inzerátů