21.09.2020 11:59   |  Nabídka / Prodám   |  Psi   |   Psi a štěňata   |   Ostatní a neuznaná plemena
Druh plemene
Ostatní a neuznaná plemena
Pohlaví zvířete
Věk psa
mladý pejsek
Cena: Neuvedeno
Popis:

"Jmenuji se Sorbon a je mi 11 měsíců. Dřív jsem se jmenoval Happy nebo Zeus, podle toho, u koho jsem zrovna bydlel, jenže Šťastný jsem moc nebyl a Nejmocnější bůh už vůbec ne. S novým jménem přichází i nový život a tak jsem tu a hledám svoje doma a svojí trvalou jistotu.
Pořídili si mě jako štěně dobrmana a po 7 měsících nevěděli, co se mnou, tak mě poslali dál, ale to se taky vůbec nepovedlo. Od mala jsem plašan a i teď je ze mě velký vyplašený psí dítě. Venčili mě ve vnitrobloku a když mě vzali do rušného města, strachy jsem se plazil, před všema těma tramvajema a ruchem kolem. Tohle pro mě není, chtěl bych žít v klidu někde v domku s velkou zahradou, s páníčkem, co to se mnou nevzdá. Jsem hrozně hodnej kluk, 30 kilo ušatýho štěstí, jen ta moje dušička, je taková malinká, zklamaná a bojavá.
Učím se být pohodový pes, mám mezery, ale chce to čas, ten strach je někdy silnější, než já. Rád bych našel klidnýho a milujícího pána, který mi ukáže cestu a dá mi dvoje srdce. Potřebuju hodně lásky a porozumění, nebude na mě tlačit a dá mi čas začít důvěřovat. Váš Sorbon"

Sorbon je ukázkový příklad nesmyslné koupě štěněte. Mladí nezkušení lidé si ho pořídili na inzerát jako štěně dobrmana, s bydlením v centru Prahy, nedostatečně ho vychovávali a socializovali a ze psa vyrost velmi bojácný a nedůvěřivý kluk, který se děsil i vlastního stínu. Zbavovali se ho tedy přes inzerci a oslovili i nás, mezitím si ho však převzal nový pán, který ho měl sice rád, ale naprosto zbytečně mu ukradl další dva měsíce mladého štěněcího života, aby ho zase zklamal a poslal dál.
Sorbon je 30 ti kilový, 11 ti měsíční kříženec Dobrmana, nebo Beaucerona. Je to veselé, hravé mládě, přijel bez jakýchkoli pravidel a přesto, že uměl pár povelů, chyběla mu správná socializace a vedení. Všeho se velmi bál a vše kolem ho lekalo. Lidi má moc rád, nejvíce by mu vyhovoval pán /muž, kterého více respektuje. Se psy vychází bez problémů, pokud na něj neútočí, dokáže si s nimi vyhrát celé hodiny a jistě by uvítal i psí kámošku (větší, vyrovnanou) na dovádění na zahradě. Umí si ovšem otevřít dveře, na to je potřeba brát zřetel a zamykat. Venku je nejistý, stále ve střehu, trenuje chuzi na vodítku, aby netahal, zvládá základní povely, pokud se veku lekne, zalehne k zemi.
Doma je čistotný, musí se pravidelně venčit, cestování autem zvládá, MHD se bojí. Na zahradě zvládá přivolání, venku, pokud by se cítil ve stresu, nepřijde. Sorbon potřebuje trpělivý, laskavý, ale důsledný přístup a majitele s přirozenou autoritou, nenásilnou výchovu, trpělivost a lásku.
Nehodí se k malým dětem, ani do bytu, centra či rušného prostředí.
Sorbon je odblešený, odčervený, čipovaný, kastrovaný, kompletně vakcinovaný. Podmínkou adopce je předchozí návštěva, či dvě, v dočasné péči, úhrada adopčního poplatku. Návštěva možná po dohodě s Denisou, Masečín - Praha západ. na tel : 608 376 068, pište info o sobě na mail : [email protected], nebo tel 602 259 705

Za fotky děkujeme Petra Nováková

sipka dolu
Do oblíbenýchDo oblíbených
SdíletSdílet
Sdílet inzerát
Poslat emailem
VytisknoutVytisknout NahlásitNahlásit

Kontaktovat


Dita Pullmanová
Telefon: 602 259 705

Hyperrychlá odpověď na inzerát


Oblast inzerce:
Druh inzerátu:
soukromá inzerce
Číslo inzerátu:
15673030
Počet zhlédnutí:
1 529x
Zhlédnutí detailu:
93x