Činčila - samečci Duke a Dave - Black velvel

Cena:

1 000 Kč

Popis:

Nabízíme k prodeji dva mladé samečky Black velvet, narozené 21. 10. 2017. Cena je 1000 Kč za jednoho, při koupi obou cena 1500 Kč.

Rodiče:

matka Danny – 2 roky, Wilson white

otec Drogo – 1,5 roku, Black velvet

Povaha:

Kluci jsou velice hraví a na lidi jsou zvyklí. Líbí se jim lidská pozornost, ale zároveň mají rádi své pohodlí a klid. Při dostatečné pozornosti mohou být chováni i samostatně, ale preferují činčilí společnost.

Pro začínající chovatele:

Činčily se dožívají v průměru 15 let, ale mohou se dožít až 25. Na rozdíl od většiny ostatních hlodavců chovaných v domácnostech mají poměrně velké nároky na prostor a žijí především v noci (kdy také dělají značný hluk). Pokud jsou chovány ve více jedincích, fixují se raději na sebe než na člověka. Z těchto a dalších důvodů nejsou vhodné jako mazlíčci pro děti mladší 13 let.

Činčily potřebují nižší teploty (umístění vedle topného tělesa není jistě vhodné - přestože tam činčily rády při výběhu zalézají). Vhodné je také méně osvětlené místo a vzdálenější od Vaší ložnice (pokud chcete mít nerušený spánek).

Klec pro jednu činčilu je dostačující o rozměrech 50 x 50 x 100 cm, přičemž nejdůležitější je vždy to, aby byla klec vysoká (alespoň zmíněný 1 metr), při tom je nutné zhotovit přinejmenším jednu poličku ve výšce. Dále klec musí obsahovat domeček, pítko, krmítko, seník, minerální kámen (na obrušování zoubků), „vanu“ na písek (nemusí být stále přítomná). Dalšími vhodnými doplňky jsou větve/části stromů (dobře vyschlé), případně houpačky, „schůdky“, speciální kolečka, aj. Vždy je ovšem vhodné vyvarovat se plastům, případně navlhlým přírodním materiálům.

Oblast inzerce:

Děčín

Druh inzerátu:

soukromá inzerce

Číslo inzerátu:

13878627

Počet zhlédnutí:

37 912x

Zhlédnutí detailu:

263x

PODAT INZERÁT ZDARMA

Ve vyhledávání je 1 047 170 inzerátů