Činčila - sameček Mickey - Standard grey

Cena:

700 Kč

Popis:

Popis:

Nabízíme k prodeji mladého samečka Mickeyho, narozeného 6. 10. 2017.

Rodiče:

matka Maggie – 4 roky, Standard grey TOV

otec Max – 3 roky, Standard grey VC

Povaha:

Je zvídavý, ale má rád svůj klid, na lidi je zvyklý, nicméně preferuje společnost ostatních činčil. Při věnování dostatečné pozornosti může být chován i samostatně.

Pro začínající chovatele:

Činčily se dožívají v průměru 15 let, ale mohou se dožít až 25. Na rozdíl od většiny ostatních hlodavců chovaných v domácnostech mají poměrně velké nároky na prostor a žijí především v noci (kdy také dělají značný hluk). Pokud jsou chovány ve více jedincích, fixují se raději na sebe než na člověka. Z těchto a dalších důvodů nejsou vhodné jako mazlíčci pro děti mladší 13 let.

Činčily potřebují nižší teploty (umístění vedle topného tělesa není jistě vhodné - přestože tam činčily rády při výběhu zalézají). Vhodné je také méně osvětlené místo a vzdálenější od Vaší ložnice (pokud chcete mít nerušený spánek).

Klec pro jednu činčilu je dostačující o rozměrech 50 x 50 x 100 cm, přičemž nejdůležitější je vždy to, aby byla klec vysoká (alespoň zmíněný 1 metr), při tom je nutné zhotovit přinejmenším jednu poličku ve výšce. Dále klec musí obsahovat domeček, pítko, krmítko, seník, minerální kámen (na obrušování zoubků), „vanu“ na písek (nemusí být stále přítomná). Dalšími vhodnými doplňky jsou větve/části stromů (dobře vyschlé), případně houpačky, „schůdky“, speciální kolečka, aj. Vždy je ovšem vhodné vyvarovat se plastům, případně navlhlým přírodním materiálům.

Oblast inzerce:

Děčín

Druh inzerátu:

soukromá inzerce

Číslo inzerátu:

13878616

Počet zhlédnutí:

37 504x

Zhlédnutí detailu:

167x

PODAT INZERÁT ZDARMA

Ve vyhledávání je 1 049 111 inzerátů